"Galeria przy Automacie" zaprasza do obejrzenia wystawy "STRATA"

PROJETK STRATA
Działająca w ramach Instytutu Historii Sztuki UKSW "Galeria przy Automacie" zaprasza do obejrzenia wystawy "STRATA"


Projekt porusza trudny temat poronienia oraz języka, jaki jest z  nim związany
a z jakim spotykają się kobiety przeżywające stratę. Do udziału w nim zaproszone zostały kobiety mające za sobą to  doświadczenie. Twórcy projektu chcieli dowiedzieć się co było dla nich ważne, co  dodawało sił, a co bolało. Pytali o słowa. To one, naszym  zdaniem, często decydują o tym, jak przechodzi się przez trudne  doświadczenia. Emocje, jakie towarzyszą poronieniu są tak  indywidualne, że trudno szukać jednego, uniwersalnego języka.
Fotografie, autorstwa Agnieszki Nowackiej, którym towarzyszą osobiste wypowiedzi uczestniczek projektu, są niejednoznaczne i niepokoją zestawieniem. Mają jednak w  swoim założeniu nieść nadzieję tym, którzy jej potrzebują. Inspiracją do podjęcia tego tematu były rozmowy, jakie toczą się  od kilku lat
na forum skierowanym do kobiet doświadczających straty  lub  mających ją za sobą. Niezależnie od poglądów, wieku, miejsca  zamieszkania czy wykształcenia, grupa kobiet, których łączy  doświadczenie straty, daje sobie przestrzeń na własne przeżycia.
Atmosfera zrozumienia i otwartości panująca w tym  miejscu, stała się kluczem do godnego przeżycia straty.

Galeria mieści się w na trzecim piętrze budynku Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych UKSW w kampusie uczelni przy ulicy Wóycickiego 1/3 w Warszawie.

Czynna jest od codziennie w godzinach 8.00-21.00.

Informacje o projekcie:
http://projektstrata.wordpress.com/o-projekcie
Patronem projektu jest Fundacja Mama http://www.fundacjamama.pL

Zapraszamy na stronę galerii
http://przyautomacie.sztuka.edu.pl/

Copyright © 2019 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach