Marcin Bogusz

Mgr

marcin.bogusz@uksw.edu.pl

ZAINTERESOWANIA NAUKOWE

Absolwent historii i historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Studia częściowe w Centre d'Études Supérieures de Civilisation Médiévale.Zainteresowania naukowe: grafika ilustracyjna wczesnych druków krakowskich, małopolskie malarstwo tablicowe, ceremoniał władzy w późnym średniowieczu, nauki pomocnicze historii.

USOS UKSW

Academia.edu

NAJWAŻNIEJSZE PUBLIKACJE

1. Kto może zostać patronem opactwa? Kilka uwag o budowaniu pamięci historycznej w opactwie Saint-Denis w XII wieku, „Zeszyty Naukowe Towarzystwa Doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nauki Społeczne”, nr 12 (1/2016), red. J. Regulski, Kraków 2016, s. 31–56.
  2.  Sny i wizje w Historia Karoli Magni et Rotholandi[w:] Sen, marzenie, zaświaty w literaturze i kulturze, t. II: Kultura, „Analecta Literackie i Językowe”, t. VII, red. P. Poterała, K. Ossowska, M. Sadowski, Łódź 2017, s. 35–54.
  3. Treści ikonograficzne portalu północnego i południowego kościoła farnego w Drawsku Pomorskim[w:]Drawsko Pomorskie i okolice poprzez wieki. Studia i szkice. Odsłona druga, red. E. Krasucki, Drawsko Pomorskie 2017, s. 25–44
  4. kilkanaście not recenzyjnych w Quaestiones Medii Aevi Novae